VCT Dent

Poskytujeme komplexní péči Vašemu chrupu

Komplexní vstupní vyšetření s plánem léčby

Pravidelné preventivní prohlídky pro naše pacienty s důrazem na předcházení onemocnění chrupu i měkkých tkání.

Konzervační ošetření chrupu

Estetické výplně (bíla plomba) – nejčastější řešení v případě opravy malých a středních kazů, krčkových defektů, jako výměna předchozí nekvalitní výplně či jako dostavba po ošetření kořenových kanálků. Materiálem jsou světlem tuhnoucí pryskyřice (fotokompozita)
Inlay, onlay, overlay – k tomuto typu ošetření přistupujeme u zadních zubů (stoličky, zuby třenové) a to v případech, kdy je zub postižen větším kazem (chybí již některý z hrbolků), dále jako náhrada starého, rozsáhlého a již nevyhovujícího amalgámu, či jako rekonstrukci po léčbě kořenových kanálků. Toto řešení si vyžaduje 2 návštěvy, neboť do hry vstupuje zubní technik (laboratoř). Materiálem je pak nejčastěji keramika.
Keramické fasety – jedná se o tenké keramické lamely zhotovené opět v laboratoři, kterými řešíme estetické potřeby pacientů v předním úseku chrupu (řezáky, špičáky). Při řešení všech typů defektů je naší prioritou tzv. minimálně invazivní preparace – tedy maximální šetření tvrdých zubních tkání a tím i prodloužení životnosti zubu.

Endodontické ošetření

Kvalitní endodontické ošetření je klíčové pro zachování zubu v dutině ústní. Jeho efekt sice v ústech pacient přímo neuvidí, přesto bez něho nelze vybudovat krásný a dlouhodobě stabilní zub. V endodoncii lékař potřebuje dostatek času – seznámení se s kořenovým systémem za použití zvětšení (lupové brýle), dokonalé opracování kanálků, odstranění infekce chemickými výplachy… Jedná se o ošetření vyžadující čas a trpělivost jak ze strany lékaře tak pacienta. Zejména z důvodu časové náročnosti není možné zub kvalitně ošetřit „na pojišťovnu“. Při ošetření kořenových kanálků se řídíme nejmodernějšími postupy, používáme strojové opracování kanálků nikl-titanovými nástroji a následně kanálky 3D hermeticky plníme studenou i teplou gutaperčou.

Parodontologie

Tvoří jednu z hlavních specializací naší ordinace. Zdaleka nejčastěji se zabýváme léčbou parodontózy, onemocněním dásní a závěsného aparátu zubu (parodontu), která je způsobena nedokonalým odstraňováním plaku a jeho následnou mineralizací. Příznaky parodontózy jsou mimo jiné krvácení dásní, zápach z úst a v pokročilých stádiích i ztráta postižených zubů. Pacientům nabízíme komplexní léčbu, která spočívá zčásti ve zvýšené hygieně zubů (ve spolupráci s dentální hygienistkou) a zčásti v drobných chirurgických zákrocích.

Protetické ošetření

Zhotovujeme veškeré fixní (pevné) protetické práce (korunky, můstky, onlaye, overlaye) na vlastní zuby i implantáty, dále snímatelné náhrady částečné i celkové. Spolupracujeme s špičkovými zubními laboratořemi vybavenými technologií CAD/CAM, které pracují s estetickými moderními materiály na bázi zirkonu a keramiky. https://www.alice-stomatologickalaborator.cz/

Implantologie

V rámci tohoto dynamicky se rozvíjejícího oboru se zabýváme nahrazováním ztracených zubů pomocí zubních implantátů. Implantátem je v podstatě nahrazen kořen zubu a následně je zhotovena protetická náhrada. Může se jednat o korunku v případě ztráty jednoho zubu, můstek při nahrazování většího defektu nebo tzv. hybridní náhrada nesená implantáty v případě řešení bezzubé čelisti.

Stomatochirurgie

Poskytujeme veškeré základní stomatochirurgické výkony jako jsou extrakce, mnohočetné extrakce, jednoduché chirurgické extrakce zubů moudrosti, resekce kořenového hrotu, chirurgie měkkých tkání (laserové odstranění uzdiček). V případě potřeby máme k dispozici laser či piezo přístroj k šetrné preparaci kosti.

Konziliární služby – konzultace

Na vyžádání pacientů i lékařů, nabízíme provedení druhého názoru („second opinion“) před složitějším rozhodováním o plánované léčbě či komplikacích. Rovněž nabízíme zhotovení panoramatického a 3D rentgenového snímku.

Úhrady prováděných úkonů

Naše praxe je smluvním partnerem nejčastějších zdravotních pojišťoven

Standard, který takzvaně garantují a propagují české zdravotní pojišťovny, je podle našich znalostí, zkušeností a současných poznatků stomatologie již mnohdy zastaralý a nedostačující. Nechceme být také pojišťovnou tlačeni k práci ve spěchu, která může být na úkor kvality. Vždy vám proto nabídneme jen takové řešení, které je opravdu nejlepší a se kterým budete dlouhodobě spokojeni a budeme vám věnovat tolik času, kolik je potřeba pro dobrý výsledek.
Za výkony nehrazené v rámci pojištění je možno provést platbu v hotovosti a nebo platební kartou bezprostředně po ošetření.